Dzień Babci i Dzień Dziadka

W Polsce święta te zbiegają się i następują jeden po drugim, co znacznie ułatwia ich celebrację, ale nie jest to na świecie regułą. W naszym kraju Dzień Babci przypada na dzień 21 stycznia, a następnego dnia możemy już świętować Dzień Dziadka, dzięki czemu wiele poświęconych temu wydarzeń odbywa się jednocześnie.

Jak już wspomniałem, nie jest to jednak regułą, bo na przykład w Hiszpanii Dzień Babci odbywa się 26 lipca, natomiast we Francji przypada on na pierwszą niedzielę marca. Rozwiązanie zastosowane w Polsce jest więc bardzo wygodne i nic dziwnego, że dzięki temu różne formy celebracji tego święta są tak popularne.

Szkoły i przedszkola

Zaangażowanie placówek pedagogicznych w organizację szkolnego dnia na cześć babci i dziadka to bardzo pozytywna sprawa. Chyba każdy z nas pamięta, jak brał udział w tego typu inscenizacjach i jak wielką przyjemność sprawiało to naszym babciom i dziadkom. Podczas tego typu występów odbywają się na przykład:

  • Przedstawienia,
  • Recytacje wierszy,
  • Śpiewanie piosenek.

Jest to na pewno świetna forma jednoczenia wnuków z dziadkami, dzięki której wszyscy się uśmiechają, a dzieci rozwijają się artystycznie. Jeśli zaś chodzi o inne formy uczczenia tego święta, bardzo popularne są laurki, które dzieci wykonują, a dziadkowie przechowują potem przez wiele lat, wspominając swoje pociechy. Trzeba przyznać, że Dzień Babci i Dzień Dziadka to jedne z najprzyjemniejszych i najbardziej pozytywnych świąt w kalendarzu, mam rację?