Dzień Niepodległości w Stanach Zjednoczonych

Dzień Niepodległości jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych 4 lipca, z okazji przyjęcia Deklaracji Niepodległości 4 lipca 1776 roku, ogłaszając niezależność od Królestwa Wielkiej Brytanii. Dzień Niepodległości jest często związany z grillowaniem, piknikami, koncertami, festynami, paradami, fajerwerkami, zjazdami rodzinnymi, przemówieniami politycznymi i ceremoniami.

Istnieje również wiele innych imprez publicznych i prywatnych, w którym upamiętnia się historię, rząd, tradycje i Stany Zjednoczone. Obchody Dnia Niepodległości często odbywają się na świeżym powietrzu, ponieważ w USA jest wtedy lato. Rodziny często robią lub przychodzą na piknik lub grilla, organizowany przez któregoś z członków rodziny. Kiedy Dzień Niepodległości przypada w poniedziałek albo w piątek, często biorą dzień wolny i korzystają z długiego weekendu, aby spotkać się z krewnymi lub przyjaciółmi.

Typowymi dekoracjami są balony i serpentyny, a Amerykanie ubierają się zwykle na czerwono, biało i niebiesko, w kolorach flagi amerykańskiej. Parady odbywają się zwykle w godzinach porannych ,a pokazy sztucznych ogni w godzinach wieczornych, w takich miejscach jak parki, tereny targowe, w pobliżu plaż czy na placach. Dzień Niepodległości jest najhuczniej obchodzony właśnie w Stanach Zjednoczonych.

W USA Dzień Niepodległości jest zdecydowanie najważniejszym świętem narodowym w roku. Od 1938 roku, Czwartego Lipca urzędnicy państwowi oficjalnie otrzymują dzień płatnego urlopu. Warto pamiętać, że Dzień Niepodległości zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu Stanów Zjednoczonych, ponieważ istnieje mała liczba świąt, za które należy się płatny urlop.